Om distriktet

TitelKontaktpersonE-mailadresse
DistriktsgildemesterHenning Rasmussendgm@arresoe-distrikt.dk
DistriktsgildeskatmesterNiels Christensendgs@arresoe-distrikt.dk
DistriktsgildekanslerStig Laustsendgk@arresoe-distrikt.dk
Distriktets internationale sekretær Martha Nielsendis@arresoe-distrikt.dk
Distriktets uddannelsessekretærBente Christensendus@arresoe-distrikt.dk
Distriktets webmaster Jette Drøgerwebmaster@arresoe-distrikt.dk

Arresø distrikt dækker kommunerne: Frederikssund, Halsnæs, Hillerød og Egedal.

Hvis du ønsker at blive medlem, kan du læse mere om os her Bliv medlem og på Sct. Georgs Gildernes hjemmeside sct-georg.dk

Gilderne i distriktet

GildeKontaktpersonE-mailadresse www
1. Frederiksværk Gilde
Kurt Lystrup Sørensenkirstensoerensen@sol.dk
Arrenæs
2. Frederiksværk Gilde
Ove Nielsenaavangen1@hotmail.comarrenaes.dk
1. Hillerød Gilde Jesper Nielsen1.gm@hillerodgilderne.dkhillerodgilderne.dk
2. Hillerød Gilde
Henning Kongsbak2.gm@hillerodgilderne.dkhillerodgilderne.dk
Gribskov Gildet
Søren Wintherg.gm@hillerodgilderne.dk hillerodgilderne.dk
Frederikssund Gilde
Bente Christensendragen@newmail.dk
Ølstykke Gilde Jens Erik Stubkjærjestub@pc.dkoelstykkegildet.dk
Ledøje-Smørum Gilde Ulla Frederiksenulla.jorgen@frederiksen.mail.dk